Eesti monumentide e-kataloog

Est Rus Eng Ger Fra Spa Por Ita Swe Fin Lit Lat

Lääne-Virumaa kohad

Pooleli!

 Foto: Heiki Koov, juuli 2009

Mälestuskivi avati ... ??

Näsu kooli on nimetatud "Virumaa Teataja" 18.05.2004 artiklis (ka veebiväljaandes http://virumaateataja.postimees.ee/2260083/vohu-ja-nasu-kula-rahvas-tuleme-kokku) . Näsu koolis käisid ka Võhu ja Küti lapsed. Haldusreformi käigus on Näsu küla ühendatud Võhuga. Tulekul on Võhu ja Näsu külade kokkutulek. 

Võhu küla ajaloost on juttu veebilehel http://www.vinnivald.ee/vohu-kula. Siin artiklis on ka Näsu koolist juttu: "Võhu küla koosseisu kuulub endine Näsu küla. Näsus asus kool, mille esimeste õpilaste kohta on teated aastast 1885. On teada, et maja, kus kool algul töötas, asus küla keskel, hiljem ehitati uus hoone Võhu - Võhu-Nõmme tee äärde Näsu küla algusesse. Maja on tänini säilinud. Koolis käisid Näsu ja Võhu lapsed, aga ka Küti mõisa teenijate poisid-tüdrukud. Näsu kool oli Küti vallakooli ja Kulina kooli eelkäijaks." 

Näsu külast ja koolist on juttu ka 2011. aastal Roele kooli õpilase Emili Õuna koostatud kodu-uurimistöös "Kunda jõeäärsed Vinni valla maa-alad" http://www.roela.edu.ee/failid/kodu-uurimistood/kunda-joeaarsed-vinni-valla-maa-alal_2011.pdf :

Emili Õuna kodu-uurimistöö

 

Fotod 2009: 

Foto: Heiki Koov, juuli 2009 Foto: Heiki Koov, juuli 2009

Foto: Heiki Koov, juuli 2009