Eesti monumentide e-kataloog

Est Rus Eng Ger Fra Spa Por Ita Swe Fin Lit Lat

Allpool on lingid valdade ja linnade (Rakvere, Kunda) monumendikaartidele. Tegin kaardid just väikeste maa-alade kohta, sest nii on kaardil vähemalt kaks head omadust:

  1. kaart avaneb kohe palju suuremalt ja nii on seda parem jälgida. Kuigi ka nüüd võib juhtuda, et monumendid on väga üksteise otsas. Sel juhul pead kaarti ikkagi suurendama (suumima),
  2. vasakus servas on monumentide nimekiri ca 15 korda lühem - sisaldades nüüd ainult selle valla/linna monumente.

Mõned soovitused:

  •  kaardil on monumendid tähistatud teemade lõikes erinevate värvidega: kollane - isikudisikud (sh punategelased), sinine - koolidkoolid, roheline - külad, linnadkülad ja linnad, valge - vabadusõdaVabadussõda, punane- punamonumendidpunamonumendid (sh Vabadussõjas punastele püstitatud monumendid), helesinine - variavaria ehk kõik muud teemad. 
  • Kaardil nendel värvilistel nuppudel klõpsates avaneb infoaken, kus on monumendi nimi ja veebilehe aadress.
  • Ma iga kord gps-iga mõõdetud koordinaate kaardile kandes vaatsin, kas ikka tuleb tähis õigesse kohta. Vahel tundus küll natuke mõõtmisviga sees olema, sel juhul korrigeerisin koordinaate. Paarikümnemeetrise täpsusega peaks küll kõik monumendid paigas olema. Kindlasti on koordinaatide asukohast monument nähtav.
  • Ruumides sees (näiteks kirikus, koolimajas) asuvate monumentide asukohad on mõõdetud peasissekäigu juures.

Üksikud kaardid:

 

 

 

 

 

 

 

 

.