Prindi

Siia tulevad Lääne-Virumaa (Rakvere rajooni) ajalehes "Viru Sõna", "Punane Täht" ja "Virumaa Teataja" avaldatud artiklid/fotod mujal Eestimaal asuvatest monumentidest. Praegu on siin vaatamiseks aastatel 1951-2000 avaldatud artiklid/fotod.

Isikud ja muud teemad

Punane Täht 17.11.1951.

Punane Täht 28.10.1952.

Punane Täht, 15.02.1958.

Punane Täht, 8.05.1958

Tallinnas Kadrioru pargis avati mälestussammas skulptor Amandus Adamsonile, "Punane Täht", 3.07.1962.

Punane Täht, 26.01.1965

Punane Täht, 23.02.1965.

Tallinna vanalinnas avati monument Eduard Vildele, "Punane Täht" 21.07.1965.

Kohtla-Järvel avati monument "Au tööle", "Punane Täht" 11.11.1967.

Tallinnas juubelilaulupeo mälestuskivi avamine, "Punane Täht" 3.07.1969.

Punane Täht 23.06.1973.

Punane Täht 29.03.1977.

Punane Täht, 27.01.1981.

Punane Täht 1.11.1983.

Punane Täht 18.03.1986.

 

Punane Täht 16.10.1986.

Punamonumendid

Punane Täht 5.08.1952.

Punane Täht 25.06.1957.

Punane Täht 31.08.1957.

Punane Täht 14.11.1959.

Punane Täht 4.08.1960.

Punane Täht 6.10.1960.

Punane Täht 19.11.1960.

Tallinnas Kadrioru pargis avati mälestussammas punakaartlastele Mihkel Aitsamile, Rudolf Imbergile ja Jüri Kalmusele, "Punane Täht" 16.12.1961.

Tallinnas avati Jaan Anvelti monument, "Punane Täht" 31.07.1962.

Foto majast Kuressaares, kus elas lapsepõlves ja noorusaastatel revolutsionäär Viktor Kingissepp. Majal on mälestustahvel. "Punane Täht" 23.03.1963.

Tallinna kesklinnas avati mälestussammas Eesti ametiühingute I kongressi hukatud delegaatidele, "Punane Täht" 27.07.1963.

Endel Taniloo Kuressaares Saaremaa töörahva 1919. ülestõusu kangelaste monumenti tegemas, "Punane Täht" 10.10.1963

Foto Kuressaares 6. novembril 1963 avatud Saaremaa töörahva 1919. aasta ülestõusu kangelaste monumendist, "Punane Täht" 14.11.1963.

Punane Täht 11.04.1972.

Punane Täht, 27.09.1975

Punane Täht 1.08.1985.

Punane Täht 13.08.1987.

Punane Täht, 7.11.1987.

 

Artiklid/fotod Leninile pühendatud monumentidest:

Punane Täht 31.08.1961.

Punane Täht  28.04.1960

Tartu Lenin Eesti Põllumajanduse Akadeemia hoone ees, "Punane Täht" 31.08.1961.

Lenini büstide valmistamine, "Punane Täht" 20.11.1962.

Punane Täht 6.09.1984

 

Teise maailmasõja monumendid

Punane täht 25.08.1951.

Punane Täht 12.05.1960.

Tartu lähedal asuv fašismiohvrite monument, "Punane Täht" 21.07.1964

Võru fašismiohvrite monument, "Punane Täht" 20.08.1964.

Tehumardi vennashaua monument, "Punane Täht" 21.09.1967.

Foto poistest ja sõjaväelastest Tõnismäel asuva pronkssõduri juures.

Fotod Tallinna vabastamise 25. aastapäeva tähistamisest Tõnismäel asuva pronkssõduri juures, "Punane Täht" 21.10.1969.

8.05.1971.

Punane Täht 8.05.1983.

 

 Eesti Laskurkorpusega/hävituspataljoniga seonduvad monumendid: