Eesti monumentide e-kataloog

Est Rus Eng Ger Fra Spa Por Ita Swe Fin Lit Lat

Pooleli!

Algul ma mõtlesin, et ei hakka siin kataloogis mälestuspinke eraldi nimetama ehk siis jään (enamasti) kivist mälestusmärkide juurde. Minu idee oli selles, et pingid on veebilehel www.etv.ee/pink kenasti kirjas.  Ootamatult avastasin, et pole seal midagi! Võiks isegi öelda, et nimetatud link ei töötagi, avaneb hoopis https://etv.err.ee/l/elusaated/iga_pink_raagib_loo veebileht. Siin aga on ainult foto Kihnu Virvest ja Vahur Kersnast. Küll aga on sealsel (tegelikult https://www.err.ee/ veebileht) lehel kaks otsingu võimalust:

1. Ülemine ehk kogu portaali sisu hõlmav otsing

2. Arhiiviotsing. 

Mõlemad otsingud annavad vastuseks paarkümmend linki "Iga pink räägib loo" saadetele ja muule selle saatega seonduvale infole. Paistab, et teemakohase info lisamine on lõppenud aastal 2013 alguses. 

Kui aga kasutada seal lehel olevat arhiiviotsingut "iga pink räägib loo", siis tõesti otsitakse välja selle saate vanad failid. Kusjuures ühes neist - https://arhiiv.err.ee/vaata/iga-pink-raagib-loo-11 on juttu Haljalas elanud Toomingate perest (alates 8:41). 

Ka Lääne-Virumaale on paigaldatud mitmeid mälestuspinke. 

Kõige rohkem meediakajastust on arvatavasti saanud Võsul asuv Mikk Mikiverile ja Georg Otsale pühendatud pink http://www.monument.ee/vihula-vald/vosu-mikk-mikiver-ja-georg-ots. Algselt oli juttu ka mõttest siia hoopis mälestustahvel või meeste skulptuurid teha, aga lõpuks valmis pink ja väike infotahvel. 

24.08.2012 - Emumäe veerel asub pink, mis on pühendatud ümbruskonna hääbuvatele küladele. Pingi kõrval seisab nn küladepuu, mille okstele saab kinnitada sedeli oma küla auks, olenemata sellest, kui elujõuline on see küla antud hetkel. 

19.05.2016 - Põlulas avati 18.05.2016 mälestuspink endisele kooli direktorile (1963-2001) ja siinses kogukonnas lugupeetud mehe Ilmar Järgi nimeline pink. Foto avamiselt. 

8.11.2018 - Tapa raamatukogu ees avati pink kirjanik Ellen Niidule ja etnoloog ja kirjanik Ilmar Talvele. 

30.11.2019 - Pajusti iidses tammikus avati pink Ilme Postile. 

4.05.2021 - Tapal avati pink Juhan Kroonile.